תפריט

  לקבלת מידע והרשמה, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם  שם

  אימייל

  טלפון

  מאשר/ת מידע פרסומי

  ד”ר עינת רמון

  מייסדת תוכנית מרפא להכשרת מלווים רוחניים במכון שכטר ומדריכה בתוכנית הדו־שנתית האקדמית.

  ד”ר עינת רמון, בעלת תואר דוקטור מהמחלקה למדעי הדתות באוניברסיטת סטנפורד, מרצה בכירה במכון שכטר למחשבת ישראל, מלווה רוחנית מוסמכת מטעם רשת הארגונים לליווי רוחני בישראל (2013), ומחנכת מוסמכת להדרכת ליווי רוחני וניהול תוכניות מטעם העמותה לליווי רוחני בישראל וה־NAJC (2015). הביאה לישראל את שיטת הכשרת ה־ CPEבשותפות עם ה־ NAJC ומימון של הפדרציה היהודית בניו יורק, בשנת 2006.

  בשנת 2011 כתבה בשיתוף נציגי הארגונים ב”רשת הארגונים לליווי רוחני” וראשי ארגוני הליווי הרוחני בארה”ב ה־ ACPEוה־CPSP את מסמך עקרונות ההכשרה הראשון של המלווים הרוחניים בישראל (2011), את קוד האתיקה הראשון והשני של המלווים הרוחניים בישראל (2014 ,2012) ואת התקנון הראשון של העמותה לליווי רוחני (2014). כמו כן, ייסדה את ועדות הסטנדרטים והאתיקה בתחום.

  בשנת 2011 ייסדה את תוכנית מרפא להכשרת מלווים רוחניים במסגרת אקדמית, מכון שכטר למדעי היהדות, מתוך דגש על מורשת ישראל כמשאב לליווי רוחני. תוכנית זו היא התוכנית האקדמית היחידה בישראל ומן הבודדות בעולם המשלבות לימודים אקדמיים עם הכשרה בשיטת ה־CPE.

  בשנת 2015 יצא לאור ספרה אמת וחסד: מקורות ללווי רוחני במדרש ובמחשבה העברית המודרנית (בהוצאת מכון שכטר למדעי היהדות).

  עינת מלווה בהתנדבות, על פי צורך דחוף וזמינות, אנשים ונשים בכל הגילאים ובכל המצבים המצריכים ליווי רוחני באזור ירושלים ובאזורים אחרים כ”ליווי רוחני מרחוק”, אך לרוב מפנה את הפונים מכל הארץ לבוגרי תוכנית מרפא. בעלת ניסיון גם בהנחיית והדרכת בעלי מקצועות שונים בהתוודעות לתחום הליווי הרוחני. כמחנכת־מדריכה בתחום זמינה גם להדרכה מקצועית של מלווים רוחניים.

  einatramon@schechter.ac.il

  [/vc_column_inner]
  [/vc_row_inner]

  פרופ’ שמואל גליק

  מרצה בקורס הלכות ומנהגי ביקור חולים וניחום אבלים.  

  פרופסור מן המניין וראש מכון שוקן למחקר היהדות ופרופסור לספרות ההלכה ותולדות החינוך היהודי במכון שכטר למדעי היהדות. חוקר פעיל וביבליוגרף של ספרות השאלות והתשובות ומתעד שרידי תשובות קדומים מכתבי יד שלא זכו לפרסום. מחברם של ספרי יסוד בחקר תולדות החינוך היהודי, ספרות המנהגים וספרי ביבליוגרפיה לספרות השאלות והתשובות.

  ד”ר רבקה ברגר

  מרצה בקורס “סיפרותרפיה” 

  כתבה את עבודת הדוקטור בספרות חסידית באוניברסיטה העברית. ספרה הצדיק החסידי וארמון הלויתן יצא לאור בהוצאת הילל בן חיים. עורכת את כתב העת מסכת, העוסק בנשים בעולם היהודי ויוצא לאור במרכז לחקר האישה באוניברסיטת בר־אילן. מלמדת במכון שכטר ובתוכנית מרפא קורסים בספרות חסידית, ספרות נשים קדומה וספרות ילדים, בעיקר ספרות שואה לילדים ולנוער. בקורסים אלו זה גם נבחן כוחה התרפויטי של הכתיבה במצבי מצוקה שונים. 

  אורה אביקסיס

  מלמדת ליווי רוחני ותיאטרון 

  אורה אביקסיס, מלווה רוחנית מוסמכת, בוגרת תוכנית מרפא (מחזור שלישי), מוסמכת ומדריכה אישית בליווי רוחני (החל משנת תשפ”ב), ובעל B.A. מהחוג לתיאטרון באוניברסיטה העברית. מרצה בקורס: “תיאטרון וליווי רוחני” (תשפ”א, תשפ”ג). כמלווה רוחנית הקימה אורה את מערך התמיכה הקהילתי והאישי בתושבים מהגיל השלישי בכפר אדומים ואת כיתת הותיקים הראשונה בבית ספר תיכון בישראל (ביחד עם השר לאזרחים ותיקים לשעבר, אורי אורבך ז”ל). בשנים האחרונות אורה עובדת בארגון עזר מציון בתוכנית חדשה המגשימה משאלות לניצולי שואה.